SAS Scandinavian Airlines Airbus A340-300 "Star Alliance"
Product number:
528474
Listprice:
27,69 €
Registration: "OY-KBM"
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | SAS |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A340 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 141 x 40 x 146 mm |
| Wingspan | 121 mm |
| Weight | 136 g |
| Aircraft Registration | OY-KBM Astrid Viking |
| Release Date | January/February 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Registration: "OY-KBM"
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | SAS |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A340 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 141 x 40 x 146 mm |
| Wingspan | 121 mm |
| Weight | 136 g |
| Aircraft Registration | OY-KBM Astrid Viking |
| Release Date | January/February 2016 |