SAS Scandinavian Airlines Airbus A320neo - LN-RGL "Sol Viking"
Product number:
531054
Listprice:
21,81 €
The 30 A320neos on order are scheduled to replace the ageing Boeing 737-600 and -700 fleets of the Scandinavian carrier by 2019.
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | SAS |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A320 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27.5 x 94.5 mm |
| Wingspan | 68 mm |
| Weight | 47 g |
| Aircraft Registration | LN-RGL |
| Release Date | January/February 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The 30 A320neos on order are scheduled to replace the ageing Boeing 737-600 and -700 fleets of the Scandinavian carrier by 2019.
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | SAS |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A320 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27.5 x 94.5 mm |
| Wingspan | 68 mm |
| Weight | 47 g |
| Aircraft Registration | LN-RGL |
| Release Date | January/February 2018 |