rigid tractor with impact protection and lamp bracket
Product number:
311533
Listprice:
€19.95
With lateral cameras and monitors in the interior, the new Mercedes-Benz Actros 2018 with GigaSpace cab, lamp bar, and impact protection now appears in the Herpa product portfolio.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 41.1 g |
| Release Date | March/April 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
With lateral cameras and monitors in the interior, the new Mercedes-Benz Actros 2018 with GigaSpace cab, lamp bar, and impact protection now appears in the Herpa product portfolio.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 41.1 g |
| Release Date | March/April 2020 |