Renault T tractor 6×2 “Renault Sport Racing”
Product number:
311212
Listprice:
€19.95
Without frame paneling, the latest Renault T tractor in the Renault Sport Racing design will also appear as a 6×2 tractor.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 41 g |
| Release Date | January/February 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Without frame paneling, the latest Renault T tractor in the Renault Sport Racing design will also appear as a 6×2 tractor.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 41 g |
| Release Date | January/February 2020 |