Renault T rigid tractor "Green Mamba"
Product number:
111010
Listprice:
€49.95
Freight forwarder Olaf Sattler calls his elaborately designed Renault T tractor, which will be delivered in a one-time edition in Herpa’s private collection display case, the "Green Mamba".
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Green Mamba |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 152 x 70 x 77 mm |
| Weight | 93.9 g |
| Release Date | May/June 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Freight forwarder Olaf Sattler calls his elaborately designed Renault T tractor, which will be delivered in a one-time edition in Herpa’s private collection display case, the "Green Mamba".
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Green Mamba |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 152 x 70 x 77 mm |
| Weight | 93.9 g |
| Release Date | May/June 2020 |