Renault T refrigerated box semitrailer „Transbozen“
Product number:
312929
Listprice:
€39.95
Transbozen, the internationally active transport company from Italy, relies on the latest Renault T tractor unit. Herpa will realize the refrigerated box semitrailer as a miniature with two-piece chrome rims, true to the original.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.5 g |
| Release Date | March/April 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Transbozen, the internationally active transport company from Italy, relies on the latest Renault T tractor unit. Herpa will realize the refrigerated box semitrailer as a miniature with two-piece chrome rims, true to the original.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.5 g |
| Release Date | March/April 2021 |