Renault T facelift 15-meter box semitrailer Herpa Christmas truck 2022
Product number:
315470
Listprice:
€39.95
New type! This year’s Herpa Christmas model, consisting of the new 15-meter box semitrailer with a Renault T facelift tractor, is designed with various Christmas-related images on both sides. Each model comes with a numbered certificate.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | brown |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | September/October 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! This year’s Herpa Christmas model, consisting of the new 15-meter box semitrailer with a Renault T facelift tractor, is designed with various Christmas-related images on both sides. Each model comes with a numbered certificate.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | brown |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | September/October 2022 |