Renault T curtain semitrailer „Koblar Transport Slovenia“
Product number:
312073
Listprice:
€49.95
This company, headquartered in Slovenia, is active in the field of international transport. The exceptionally beautiful design of the tractor unit and the trailer makes this Herpa model a real highlight.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Koblar Transport Slovenia |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 97 g |
| Release Date | July/August 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This company, headquartered in Slovenia, is active in the field of international transport. The exceptionally beautiful design of the tractor unit and the trailer makes this Herpa model a real highlight.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Koblar Transport Slovenia |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 97 g |
| Release Date | July/August 2020 |