Renault T curtain canvas semitrailer "Nijmeijer NTL GmbH"
Product number:
314114
Listprice:
€39.95
New in the fleet of Nijmeijer Transport und Logistik GmbH from Gronau in Westphalia is this all-black Renault T semitrailer, which, like all the other, red vehicles, is used in national and international long-distance transport. This vehicle is also mainly used for general cargo transport in France and the BENELUX countries.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | September/October 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New in the fleet of Nijmeijer Transport und Logistik GmbH from Gronau in Westphalia is this all-black Renault T semitrailer, which, like all the other, red vehicles, is used in national and international long-distance transport. This vehicle is also mainly used for general cargo transport in France and the BENELUX countries.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | September/October 2021 |