Renault T bulk semitrailer "Alfred Talke" (Nordrhein-Westfalen / Hürth)
Product number:
310611
Listprice:
€39.95
New type! The shipping company Alfred Talke also uses the new Renault T via subcontractors, which is designed by the company with appropriate lettering. This silo semitrailer appears in a unique edition.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Alfred Talke |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93.3 g |
| Release Date | September/October 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The shipping company Alfred Talke also uses the new Renault T via subcontractors, which is designed by the company with appropriate lettering. This silo semitrailer appears in a unique edition.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Alfred Talke |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93.3 g |
| Release Date | September/October 2019 |