Renault T box semitrailer "Spedition Philipp / Sächsische Schweiz"
Product number:
311861
Listprice:
€44.95
The Renault T semitrailer of the shipping company Philipp from Radebeul advertises its home region, Saxon Switzerland. The tractor equipped with a light box and green applications pulls this elaborately printed box trailer.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Philipp Sächsische Schweiz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93.1 g |
| Release Date | May/June 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Renault T semitrailer of the shipping company Philipp from Radebeul advertises its home region, Saxon Switzerland. The tractor equipped with a light box and green applications pulls this elaborately printed box trailer.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Philipp Sächsische Schweiz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93.1 g |
| Release Date | May/June 2020 |