Renault Premium silo semitrailer "Rey Transporte"
Product number:
299480
Listprice:
€34.50
Rey Transporte is a company from Bremgarden, Switzerland. Originally, this model was solely produced for toy and model stores in Switzerland.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Rey |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 84.5 g |
| Production date | 12/2010 |
| Release Date | November/December 2010 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Rey Transporte is a company from Bremgarden, Switzerland. Originally, this model was solely produced for toy and model stores in Switzerland.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Rey |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 84.5 g |
| Production date | 12/2010 |
| Release Date | November/December 2010 |
| Limited quantity | 500 |