Renault Magnum rigid tractor
Product number:
155199
Listprice:
€11.50
The new Renault Magnum was also presented at the IAA Commercial Vehicles in Hannover. The Herpa tractor is therefore a mold novelty and will be produced in dark blue.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | dark green |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 40 g |
| Release Date | November/December 2008 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The new Renault Magnum was also presented at the IAA Commercial Vehicles in Hannover. The Herpa tractor is therefore a mold novelty and will be produced in dark blue.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | dark green |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 40 g |
| Release Date | November/December 2008 |