Renault Magnum refrigerated box semitrailer "Tur-Abdin"
Product number:
155342
Listprice:
€24.50
Renault continues the Magnum’s (initially launched as AE) story of success at the IAA and presents a face-lifted tractor. The Herpa model will of course feature the exterior design to take care of an independent Magnum 2008 impression.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Tur-Abdin |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | November/December 2008 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Renault continues the Magnum’s (initially launched as AE) story of success at the IAA and presents a face-lifted tractor. The Herpa model will of course feature the exterior design to take care of an independent Magnum 2008 impression.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Tur-Abdin |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | November/December 2008 |