Renault Magnum curtain canvas semitrailer "Land / Metaxa"
Product number:
158138
Listprice:
€27.50
The forwarding company Bernhard Land from Eystrup promotes the Greek brandy with one of his latest semitrailers. The elaborately designed model is released as one-time edition.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Metaxa |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | January/February 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarding company Bernhard Land from Eystrup promotes the Greek brandy with one of his latest semitrailers. The elaborately designed model is released as one-time edition.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Metaxa |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | January/February 2011 |