Renault Magnum box semitrailer "Radio Salue"
Product number:
266093
Listprice:
€25.13
With 484,000 listeners each day, "Radio Salue" clearly tops the figures of the two programs of the traditional "Saarlaendischer Rundfunk" (source: Salue).
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Radio Salü |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 91.5 g |
| Production date | 09/2003 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
With 484,000 listeners each day, "Radio Salue" clearly tops the figures of the two programs of the traditional "Saarlaendischer Rundfunk" (source: Salue).
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Radio Salü |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 91.5 g |
| Production date | 09/2003 |
| Limited quantity | 500 |