Porsche 911 Turbo, silver metallic
Product number:
030601-003
Listprice:
15,08 €
Herpa's classic Porsche will once again complement the sports car range, and how could it be otherwise, in classic silver metallic.
| Manufacturer | Porsche |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | silver metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 13.5 g |
| Release Date | January/February 2023 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa's classic Porsche will once again complement the sports car range, and how could it be otherwise, in classic silver metallic.
| Manufacturer | Porsche |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | silver metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 13.5 g |
| Release Date | January/February 2023 |