Porsche 911 Carrera 4S "Herpa Weihnachts-PKW 2016"
Product number:
101998
Listprice:
€32.95
Christmas with Herpa continues. For many years, every year a new limited special model featuring a Christmas design has been released.
| Manufacturer | Porsche |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Herpa Miniaturmodelle |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 92 x 48 x 60 mm |
| Weight | 44 g |
| Release Date | September/October 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Christmas with Herpa continues. For many years, every year a new limited special model featuring a Christmas design has been released.
| Manufacturer | Porsche |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Herpa Miniaturmodelle |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 92 x 48 x 60 mm |
| Weight | 44 g |
| Release Date | September/October 2016 |