passenger cars set Mercedes-Benz B-Class, red/ultramarine blue
Product number:
065283-002
Listprice:
€16.00
The current version of the Mercedes-Benz B-Class is now available in 1/160th scale (N). The new scale models are printed with all details and available in a set.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 36 x 63 x 30 mm |
| Weight | 10 g |
| Release Date | March/April 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The current version of the Mercedes-Benz B-Class is now available in 1/160th scale (N). The new scale models are printed with all details and available in a set.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 36 x 63 x 30 mm |
| Weight | 10 g |
| Release Date | March/April 2014 |