Parts service cabin Scania R '13 HL without wind deflector and roof spoiler, 2 pieces
Product number:
084109
Listprice:
12,95 €
Back again. With this set of components, you can convert models just the way you like it, thanks to Herpa's easy snap-in technology. This set provides you with two Scania R 13 driver's cabins with low roof (Highline). The suitable chassis is 083683.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Teileservice |
| Category | Accesories & Parts |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 34.5 g |
| Release Date | September/October 2023 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Back again. With this set of components, you can convert models just the way you like it, thanks to Herpa's easy snap-in technology. This set provides you with two Scania R 13 driver's cabins with low roof (Highline). The suitable chassis is 083683.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Teileservice |
| Category | Accesories & Parts |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 34.5 g |
| Release Date | September/October 2023 |