Opel Zafira, metallic
Product number:
032728
Listprice:
6,72 €
A new shape is the new Opel Zafira in the Herpa scale. The original combines the advantages of a sedan with the advantages of a van. Every detail of the original is reproduced on the Herpa model.. Item was produced in different colors. Delivered color might deviate from the photo.
| Manufacturer | Opel |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | red met. |
| Packaging dimensions LxWxH | 64 x 27 x 24 mm |
| Weight | 9.5 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
A new shape is the new Opel Zafira in the Herpa scale. The original combines the advantages of a sedan with the advantages of a van. Every detail of the original is reproduced on the Herpa model.. Item was produced in different colors. Delivered color might deviate from the photo.
| Manufacturer | Opel |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | red met. |
| Packaging dimensions LxWxH | 64 x 27 x 24 mm |
| Weight | 9.5 g |