Nooteboom Ballasttrailer, traffic yellow
Product number:
076715-004
Listprice:
€24.95
| Scale | 1:87 |
|---|---|
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer (single) |
| Material | plastic |
| Color | traffic yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 300 x 76 x 36 mm |
| Weight | 70 g |
| Release Date | January/February 2023 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Scale | 1:87 |
|---|---|
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer (single) |
| Material | plastic |
| Color | traffic yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 300 x 76 x 36 mm |
| Weight | 70 g |
| Release Date | January/February 2023 |