Nok Mini Saab 340 "Orange"
Product number:
556095
Listprice:
42,00 €
Registration: HS-GBE "Orange"
| Manufacturer | Saab |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Nok Mini |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 340 (Saab) |
| Material | metal |
| Color | orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 167 x 56 x 167 mm |
| Wingspan | 107 mm |
| Weight | 122 g |
| Release Date | January/February 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Registration: HS-GBE "Orange"
| Manufacturer | Saab |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Nok Mini |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 340 (Saab) |
| Material | metal |
| Color | orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 167 x 56 x 167 mm |
| Wingspan | 107 mm |
| Weight | 122 g |
| Release Date | January/February 2014 |