N-passenger cars set Mercedes-Benz CLK Content: 2 pcs.
Product number:
065146
Listprice:
€14.00
This third set, consisting of two Merceds CLK completes the car series in the 1/160 scale.
| Manufacturer | Mercedes-Benz, Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | grey |
| Packaging dimensions LxWxH | 36 x 63 x 30 mm |
| Weight | 9.6 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This third set, consisting of two Merceds CLK completes the car series in the 1/160 scale.
| Manufacturer | Mercedes-Benz, Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | grey |
| Packaging dimensions LxWxH | 36 x 63 x 30 mm |
| Weight | 9.6 g |