Myanmar National Airlines Boeing 737-800 - XY-ALB
Product number:
530538
Listprice:
25,95 €
With the delivery of ist first 737-800, the national airline of Myanmar introduced a new livery, and has since been expanding its international Network.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Myanmar National Airlines |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 737 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27.5 x 94.5 mm |
| Wingspan | 69 mm |
| Weight | 48 g |
| Aircraft Registration | XY-ALB |
| Release Date | July/August 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
With the delivery of ist first 737-800, the national airline of Myanmar introduced a new livery, and has since been expanding its international Network.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Myanmar National Airlines |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 737 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27.5 x 94.5 mm |
| Wingspan | 69 mm |
| Weight | 48 g |
| Aircraft Registration | XY-ALB |
| Release Date | July/August 2017 |