Mini Cooper with additional headlights
Product number:
430753
Listprice:
€16.95
The Mini Cooper will also be produced once again in the classic British racing green color scheme, so typical of British vehicles, on the occasion of its sixtieth birthday.
| Manufacturer | BMW |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | british racing green |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 12 g |
| Release Date | January/February 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Mini Cooper will also be produced once again in the classic British racing green color scheme, so typical of British vehicles, on the occasion of its sixtieth birthday.
| Manufacturer | BMW |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | british racing green |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 12 g |
| Release Date | January/February 2020 |