Mini Cooper S, metallic
Product number:
033626
Listprice:
11,00 €
Following the special models for the BMW Group, to which the Mini belongs.. Item was produced in different colors. Delivered color might deviate from the photo.
| Manufacturer | Mini |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | Gold Met. |
| Packaging dimensions LxWxH | 63 x 27 x 25 mm |
| Weight | 8.2 g |
| Release Date | March/April 2007 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Following the special models for the BMW Group, to which the Mini belongs.. Item was produced in different colors. Delivered color might deviate from the photo.
| Manufacturer | Mini |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | Gold Met. |
| Packaging dimensions LxWxH | 63 x 27 x 25 mm |
| Weight | 8.2 g |
| Release Date | March/April 2007 |