Mini Cooper Klassik, white /roof black
Product number:
421058
Listprice:
€13.95
By popular demand, the classic Mini Cooper will once again join the Herpa range in the future. Initially, the classic will be released with a white body and a black roof.
| Manufacturer | Mini |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 12.1 g |
| Release Date | July/August 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
By popular demand, the classic Mini Cooper will once again join the Herpa range in the future. Initially, the classic will be released with a white body and a black roof.
| Manufacturer | Mini |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 12.1 g |
| Release Date | July/August 2022 |