Mercedes-Benz Zetros pick-up truck with rear loading crane
Product number:
304665
Listprice:
€34.50
New type! This three-axle Mercedes-Benz Zetros of the heavy construction vehicle series enhances the Herpa range with a new bed and rear loading crane.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 56 mm |
| Weight | 49.8 g |
| Release Date | May/June 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! This three-axle Mercedes-Benz Zetros of the heavy construction vehicle series enhances the Herpa range with a new bed and rear loading crane.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 56 mm |
| Weight | 49.8 g |
| Release Date | May/June 2015 |