Mercedes-Benz Zetros 4x4 with platform, communal
Product number:
159678
Listprice:
€26.50
The Mercedes-Benz Zetros with flatbed and two-axle all-wheel chassis is released in the typical colors of municipal vehicles.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 50 mm |
| Weight | 44.7 g |
| Release Date | May/June 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Mercedes-Benz Zetros with flatbed and two-axle all-wheel chassis is released in the typical colors of municipal vehicles.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 50 mm |
| Weight | 44.7 g |
| Release Date | May/June 2012 |