Mercedes-Benz/VW VW Käfer/Mercedes-Benz L311 Pritschen/Planen-Truck 2a
Product number:
189385
Listprice:
€19.15
| Manufacturer | Mercedes-Benz, Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Pfanni |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | Orange white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 54.5 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz, Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Pfanni |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | Orange white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 54.5 g |