Mercedes-Benz Vito "Holt Bestattungen"
Product number:
049054
Listprice:
€12.50
Another funeral car enhances the Herpa assortment. The black MB Vito features the authentic red printed windows.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Holt Bestattungen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 24 g |
| Release Date | March/April 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Another funeral car enhances the Herpa assortment. The black MB Vito features the authentic red printed windows.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Holt Bestattungen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 24 g |
| Release Date | March/April 2011 |