Mercedes-Benz Vito bus "German customs authorities"
Product number:
049337
Listprice:
€13.50
The German customs authorities operate this Mercedes-Benz Vito nationwide. The white model features the mint green surface decals as well as the reflex-white logos.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Zoll |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | customs authority |
| Material | plastic |
| Color | White green |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 24 g |
| Release Date | September/October 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The German customs authorities operate this Mercedes-Benz Vito nationwide. The white model features the mint green surface decals as well as the reflex-white logos.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Zoll |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | customs authority |
| Material | plastic |
| Color | White green |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 24 g |
| Release Date | September/October 2011 |