Mercedes-Benz Vito BF3 „Enrico Feind Frästechnik“ (Brandenburg/Lübben)
Product number:
095266
Listprice:
€29.95
The company Enrico Feind from Lübben in Brandenburg is active in the field of road construction and milling technology. This Mercedes-Benz Vito with a BF3 body is used to accompany the Wirtgen milling machine during transport.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Enrico Feind Frästechnik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 32 g |
| Release Date | May/June 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The company Enrico Feind from Lübben in Brandenburg is active in the field of road construction and milling technology. This Mercedes-Benz Vito with a BF3 body is used to accompany the Wirtgen milling machine during transport.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Enrico Feind Frästechnik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 32 g |
| Release Date | May/June 2020 |