Mercedes-Benz Vario long with trailer "Hannover Police"
Product number:
941372
Listprice:
34,95 €
The special models are of course an absolute highlight for every day of the open house. This year we cover the range of categories.Whether a preference for Wings, Cars & Trucks or special items - everyone will find it here! So that you can look forward to the delivery twice, you will get a free poster! (while stocks last). Feel free to look around with us! Something suitable for you is certainly included.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Polizei |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | police |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 56.1 g |
| Production date | 07/2022 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The special models are of course an absolute highlight for every day of the open house. This year we cover the range of categories.Whether a preference for Wings, Cars & Trucks or special items - everyone will find it here! So that you can look forward to the delivery twice, you will get a free poster! (while stocks last). Feel free to look around with us! Something suitable for you is certainly included.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Polizei |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | police |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 56.1 g |
| Production date | 07/2022 |
| Limited quantity | 500 |