Mercedes-Benz Vario box "Leonhard Weiss Schweisstechnik"
Product number:
093125
Listprice:
€19.95
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Leonhard Weiss |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Ginster yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 76 x 35 mm |
| Weight | 29.4 g |
| Release Date | May/June 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Leonhard Weiss |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Ginster yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 76 x 35 mm |
| Weight | 29.4 g |
| Release Date | May/June 2017 |