Mercedes-Benz T2 Vario cargo van "LKW Pannendienst"
Product number:
261012
Listprice:
€9.75
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Werkstattwagen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 26 g |
| Production date | 09/2002 |
| Limited quantity | 1250 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Werkstattwagen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 26 g |
| Production date | 09/2002 |
| Limited quantity | 1250 |