Mercedes-Benz Sprinter refrigerated boxtrailer"ChaterWay"
Product number:
093323
Listprice:
€24.95
New type! For the first time, cooled beverages can now also be transported in local traffic with a Herpa model. The new Sprinter with box superstructure now also features a cooling unit. Also available as plain Minikit Version.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | ChaterWay |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 27.6 g |
| Release Date | September/October 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! For the first time, cooled beverages can now also be transported in local traffic with a Herpa model. The new Sprinter with box superstructure now also features a cooling unit. Also available as plain Minikit Version.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | ChaterWay |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 27.6 g |
| Release Date | September/October 2017 |