Mercedes-Benz Sprinter "Leonhard Weiss"
Product number:
922739
Listprice:
19,90 €
Especially for Baden-Württemberg there is a series with model vehicles from home with your specialist dealer. All models are produced in a unique edition for Baden-Württemberg. Now reserve your personal collector's item with your specialist.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 120 x 60 x 36 mm |
| Weight | 27.2 g |
| Production date | 02/2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Especially for Baden-Württemberg there is a series with model vehicles from home with your specialist dealer. All models are produced in a unique edition for Baden-Württemberg. Now reserve your personal collector's item with your specialist.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 120 x 60 x 36 mm |
| Weight | 27.2 g |
| Production date | 02/2016 |