Mercedes-Benz Sprinter BF3 "Kahl Schwerlast"
Product number:
090629
Listprice:
€19.50
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kahl Schwerlast |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Traffic yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 27.1 g |
| Release Date | May/June 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kahl Schwerlast |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Traffic yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 27.1 g |
| Release Date | May/June 2013 |