Mercedes-Benz Sprinter BF3 "Ch. Pikos"
Product number:
092845
Listprice:
€24.95
In Wustermark near Berlin, Ch. Pikos is located specializing in accompanying heavy load transports. New in the fleet is the current Mercedes-Benz Sprinter in graphite metallic.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Pikos |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Graphite metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 27.8 g |
| Release Date | January/February 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In Wustermark near Berlin, Ch. Pikos is located specializing in accompanying heavy load transports. New in the fleet is the current Mercedes-Benz Sprinter in graphite metallic.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Pikos |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Graphite metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 27.8 g |
| Release Date | January/February 2017 |