Mercedes-Benz Sprinter 2013 box-type flat roof
Product number:
091169
Listprice:
€12.00
After the high-roof version the Mercedes-Benz Sprinter now also enhances the Herpa program with a flat roof as box wagon and a white auto body.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 35 mm |
| Weight | 26.4 g |
| Release Date | March/April 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
After the high-roof version the Mercedes-Benz Sprinter now also enhances the Herpa program with a flat roof as box wagon and a white auto body.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 35 mm |
| Weight | 26.4 g |
| Release Date | March/April 2014 |