Mercedes-Benz Sprinter `18 double cabin "Barth" (Nordrhein-Westfalen/Bonn)
Product number:
095204
Listprice:
€22.95
The showmen Barth from Bonn, with a branch office in Munich, are using this new Mercedes-Benz Sprinter of the latest series with a double cab in connection with their "Olympia Looping" roller coaster.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Barth |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Sand yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 26.4 g |
| Release Date | May/June 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The showmen Barth from Bonn, with a branch office in Munich, are using this new Mercedes-Benz Sprinter of the latest series with a double cab in connection with their "Olympia Looping" roller coaster.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Barth |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Sand yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 26.4 g |
| Release Date | May/June 2020 |