Mercedes-Benz Sprinter 18 box high roof "Heimspiel" (Express)
Product number:
958004
Listprice:
15,95 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | weiß, schwarz, rot, gold |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 29 g |
| Production date | 06/2024 |
| Specialmodel Type | special model for retailers |
| Release Date | May/June 2024 |
| Packaging | Exclusiv Serie silver |
| Limited quantity | Small edition (Express) |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | weiß, schwarz, rot, gold |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 29 g |
| Production date | 06/2024 |
| Specialmodel Type | special model for retailers |
| Release Date | May/June 2024 |
| Packaging | Exclusiv Serie silver |
| Limited quantity | Small edition (Express) |