Mercedes-Benz Sprinter 13 half bus high roof "Feuerwehr Stuttgart"
Product number:
954563
Listprice:
27,95 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Feuerwehr Stuttgart |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 28 g |
| Production date | 01/2024 |
| Specialmodel Type | special model for retailers in Baden-Wuerttemberg |
| Release Date | January/February 2024 |
| Packaging | Exclusiv Serie silver |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Feuerwehr Stuttgart |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 28 g |
| Production date | 01/2024 |
| Specialmodel Type | special model for retailers in Baden-Wuerttemberg |
| Release Date | January/February 2024 |
| Packaging | Exclusiv Serie silver |
| Limited quantity | 500 |