Mercedes-Benz Sprinter 06 Fahrtec RTW "undecorated"
Product number:
048415
Listprice:
12,18 €
Police, emergency physician, ambulance, fire brigade and THW, these are the helpers daily life can’t be imagined without. This blank white vehicle can be designed individually.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 30.6 g |
| Release Date | January/February 2010 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Police, emergency physician, ambulance, fire brigade and THW, these are the helpers daily life can’t be imagined without. This blank white vehicle can be designed individually.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 30.6 g |
| Release Date | January/February 2010 |