Mercedes-Benz Sprinter '06 Doka
Product number:
299855
Listprice:
17,50 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Geiger |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 120 x 60 x 35 mm |
| Weight | 25.5 g |
| Production date | 12/2010 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Geiger |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 120 x 60 x 35 mm |
| Weight | 25.5 g |
| Production date | 12/2010 |
| Limited quantity | 500 |