Mercedes-Benz SK '94 Kippmulde-saddle train 2A/3A (Kögel)
Product number:
144162
Listprice:
19,15 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hans de Beyer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue red |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 77 x 36 mm |
| Weight | 42.5 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hans de Beyer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue red |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 77 x 36 mm |
| Weight | 42.5 g |