Mercedes-Benz SK '88 car transporter hanger train 2A/2A
Product number:
141567
Listprice:
10,22 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Water blue gorse yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 77 x 36 mm |
| Weight | 59 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Water blue gorse yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 77 x 36 mm |
| Weight | 59 g |