Mercedes-Benz Pritschen/Runzeplane 5T Maag
Product number:
740173
Listprice:
8,65 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | BGS Bundesgrenzschutz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | military |
| Material | plastic |
| Color | Dark green |
| Packaging dimensions LxWxH | 156 x 77 x 37 mm |
| Weight | 41 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | BGS Bundesgrenzschutz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | military |
| Material | plastic |
| Color | Dark green |
| Packaging dimensions LxWxH | 156 x 77 x 37 mm |
| Weight | 41 g |